Сыер саву аппараты сатып алуга киткән чыгымнарның бер өлешен каплауга субсидияләр бирүгә конкурс игълан ителә

2019 елның 8 ноябре, җомга
Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы бюджетыннан шәхси ярдәмче хуҗалык алып баручы һәм Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында алты һәм аннан күбрәк савым сыеры булган гражданнарга саву аппараты сатып алуга чыгымнар өлешен каплауга субсидияләр бирү буенча 2019 елда конкурс уздыру турында игълан.
Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы бюджетыннан савым аппараты чыгымнарының бер өлешен каплауга субсидияләр Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының «Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында шәхси ярдәмче хуҗалык алып баручы һәм алты һәм аннан күбрәк баш савым сыеры булган гражданнарга саву аппараты сатып алуга чыгымнар өлешен каплауга Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы бюджетыннан субсидияләр бирү тәртибен раслау турында»гы 7.03.2009 ел, № 151 карары нигезендә бирелә.

Татарстан Республикасының Спас муниципаль районында шәхси ярдәмче хуҗалык алып баручы һәм алты һәм аннан күбрәк савым сыеры булган гражданнар субсидия алдылар.

Конкурста катнашу өчен гаризалар һәм документлар кабул итә башлау/тәмамлану вакыты – 2019 елның 11 ноябреннән 10 декабренә кадәр.

Документларны кабул итү һәм теркәү тәртибе.

Конкурста катнашу өчен тәкъдим ителә:

- Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында алты һәм аннан күбрәк савым сыеры булган шәхси ярдәмче хуҗалыкларга саву аппаратлары сатып алган өчен чыгымнарның бер өлешен каплауга субсидияләр бирү турында гариза;

- паспорт күчермәсе;

- ИНН таныклыгының күчермәсе;

- гариза бирелгән көнгә сыерлар санын күрсәтеп, хуҗалык кенәгәсеннән өземтә авыл җирлеге башлыгы тарафыннан расланган;

- субсидия күчерү өчен счет номеры;

- субсидия алу өчен гариза белән мөрәҗәгать иткән айның беренче числосына барлык төр салым һәм үзсалым буенча бурыч юклыгы турында белешмә;

- шәхси хуҗалык алып бару өчен файдаланыла торган җир кишәрлегенә хокук билгеләү документының (таныклык) күчермәсе яки күчемсез милекнең Бердәм дәүләт реестрыннан өземтә;

-сатып алынган саву аппараты бәясен раслаучы документларның күчермәләре (квитанция, касса һәм товар чегы һ. б.));

- җиһаз паспортының күчермәсе (саву аппараты);

- сату-алу килешүе (китерү) булганда.

Гаризалар эш көннәрендә 9.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр һәм 13.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр кабул ителә.

Элемтә өчен телефоннар: 8(84347) 3-05-69

Тулы почта адресы: 422840, Болгар шәһәре, Пионер урамы, 19 йорт, ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитеты, 19 нчы кабинет.