Бүген Спас муниципаль районының "Олимп" спорт мәктәбе МУДО хезмәткәрләрен «Хезмәткә һәм оборонага әзер " (ГТО) комплексының отличие билгеләре белән бүләкләделәр

2024 елның 25 сентябре, чәршәмбе

ВФСК ГТО алтын отличие билгеләре белән бүләкләнделәр:
- спорт эшләре буенча директор урынбасары-Елена Ивановна Золина
- инструктор физкультура-спорт эше буенча методист-Эльвина Шамил кызы Шакирова

🙌ГТО комплексы нормативларын уңышлы үтәүләре белән котлыйбыз, аларга теләсә нинди башлангычларда шундый ук тырышлык һәм максатчанлык, шулай ук нык сәламәтлек һәм куелган максатларга ирешүдә уңышлар телибез.
ГТО комплексы-бу мөмкин һәм реаль. Максатка ирешү өчен күнегүләр ясарга һәм көч куярга кирәк. ГТО комплексының аерымлык билгесе-ул кечкенә медаль генә түгел, ә куелган тырышлык һәм киртәләр өчен тулы бер орден, бу актив һәм спортчан яшәү рәвеше күрсәткече!