Бүген Болгарның 2 нче урта мәктәбе укучылары "Киләчәк лабораториясе" республика мультимедиа күргәзмәсендә булдылар

2024 елның 20 сентябре, җомга

Бүген Болгарның 2 нче урта мәктәбе укучылары педагог-навигаторлар Артюшина А.Ю.  һәм Фәйзиева Г. Р. белән бердәм профминимумны һәм "Киләчәккә Билет" проектын гамәлгә ашыру кысаларында "киләчәк лабораториясе"республика мультимедия күргәзмәсендә булдылар. Күргәзмә Казанда "Россия - минем тарихым" тарихи паркы мәйданчыгында узды.

Күргәзмә интерактив квестлардан тора, аларны узгач, катнашучыларның һәркайсы төрле һөнәри тармаклар һәм һөнәрләр белән таныша алды. Күргәзмәнең төп бурычы-уен формасында 6-11 сыйныф укучыларын төрле һөнәрләр һәм тармаклар белән таныштыру, белгечлек сайлау вариантларының күптөрлелеген күрсәтү.