24 апрельдә Чистайда «Беренчеләр Хәрәкәте» катнашучылары өчен якты яшьләр вакыйгасы - «Алга! Поехали!» узды.

2024 елның 26 апреле, җомга

Форумга беренчел бүлекчәләрнең иң яхшы командалары һәм Алексеевск, Яңа Чишмә, Спас, Аксубай, Әлки, Нурлат җирле бүлекчәләренең барлык командалары чакырылган иде.

Спас районы исеменнән Болгарның 1нче мәктәбенең беренчел бүлеге командасы - «бергә булу» номинациясендә «беренче – Алдынгылар командасы» республика премиясе лауреатлары, шулай ук «хәрәкәт энергиясе» җирле бүлеге командасы чыгыш ясады.

Форумның үзенчәлеге булып гадәти булмаган бизәлеше быел ул космонавтика стилендә узды.

Форум тантаналы рәвештә тәмамланды. Барлык Лауреатлар һәм җиңүчеләр Татарстан Республикасының Беренче хәрәкәтенең төбәк бүлегеннән һәм форум партнерларыннан истәлекле бүләкләр белән бүләкләнделәр.