Болгарның 2 нче урта белем бирү мәктәбендә «Ел укучысы-2024»муниципаль этабы үтте

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Спас районының сәләтле, иҗади, талантлы, инициативалы укучыларын ачыклау һәм аларга ярдәм итү максатыннан ел саен «Ел укучысы»муниципаль конкурсы үткәрелә. Быел конкурска районның 9 мәктәбеннән 17 укучы килгән иде. Һәр катнашучының портфолиосы бәяләнгән читтән торып этап нәтиҗәләре буенча, икенче (финал) этапка 12 катнашучы үтте. Алар барысы да бик талантлы, акыллы, аларны белемгә омтылу, яңа һәм кызыклы нәрсәләрне белү берләштерә. Финал этабында катнашучыларга берничә сынау үтәргә кирәк иде, алар::

1. Катнашучының визит карточкасын тәкъдим итү үз-үзеңне тәкъдим итү "Бу мин!"
2. 10 сорауга язмача җавап биреп, «тормыш өчен өйрәнәбез» интеллектуаль уенда үз белемнәребезне күрсәтергә.
3. «Минем лайфхак»видео-презентациясен тәкъдим итегез.
4.Иҗади эшне яклау.

Барлык сынаулар нәтиҗәләре буенча, жюри әгъзалары Протоколы нигезендә, абсолют җиңүчеләр булдылар:

- 4-5 сыйныф укучылары арасында-Исанчурин Искәндәр, «Болгарның 2 нче урта белем бирү мәктәбе»нең 4 сыйныф укучысы,

-6-9 сыйныф укучылары арасында Мошков Степан,Полянка урта белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы,

-10-11 сыйныф укучылары арасында Черняева Яна, Никольский  урта белем бирү мәктәбенең  10 сыйныф укучысы.

Эрудит, Интеллект, Достижения, Иҗат, Вдохновение, Талант, Активист, Лидер номинацияләрендә җиңүчеләр булдылар:

-  Ковальчук Дарья, Болгарның 2 нче урта белем бирү мәктәбенең 4А сыйныф укучысы,

- Наумова Елизавета, Болгарның 2 нче урта белем бирү мәктәбенең  6Б сыйныф укучысы,

Никифорова Полина, Болгарның 2 нче урта белем бирү мәктәбенең 9Б сыйныф укучысы,

Баскаков Арсений, МБолгарның 1нче урта белем бирү мәктәбенең 7Б сыйныф укучысы,

Володина Софья,  Бураково урта гомуми белем бирү мәктәбенең 4 сыйныф укучысы,

Растворова Арина,  Кимовская урта гомуми белем бирү мәктәбенең 4 сыйныф укучысы,

СинявкаяАлену,  ТӨчкүл урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы,

- Сөләйманова Әдилә, Иске Рәҗәп урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы,

- Семенова Алена, Карпов Павел Алексей улы исемендәге Болгар кадет-интернат мәктәбенең 11 сыйныф укучысы.