Спас районында балаларны яклау көне

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

2023 елның 1 июнендә Спас муниципаль районының һәр мәгариф учреждениесендә педагоглар балаларга бу көннең билгеләнеше турында сөйләүдән башланды. Педагоглар Бала хокуклары турында Конвенциянең мөһимлеген, балаларның да, өлкәннәрдәге кебек үк, хокуклары барлыгын аңлаттылар. Балалар белән уеннар, конкурслар, эстафеталар уздырыла.

Болгар шәһәренең район мәдәният йортында Бәйрәм концерт программасы белән ачылды, анда Болгар шәһәренең балалар бакчаларыннан һәм мәктәпләреннән балалар чыгыш ясады.

Петрушка һәм бәйрәм алып баручысы (Горшенина Ю.А. һәм Шагиахмедова Л. Р., балалар бакчасы тәрбиячеләре Теремок) белән бергә балалар рәхәтләнеп уеннар уйныйлар, җырлар җырлыйлар, бииләр. Барысы да бик күңелле һәм кызыклы иде.

Бәйрәм белән котларга хөрмәтле кунаклар килде:

• Спас муниципаль районы башлыгы Мөхәммәтов Фәргать Вәгыйз улы;
  •  Спас муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Савинов Евгений Викторович;
  •  Спас муниципаль районының мәгариф бүлеге начальнигы Ермилин Александр Николаевич.

Концерт программасыннан соң балалар мәйданга чыгып, күңелле флешмоб бииләр, ЮХИДИ хезмәткәрләре белән очрашалар, шулай ук традицион асфальт рәсемнәр конкурсы, конкурслар, мастер-класслар, Күңелле спорт эстафеталары һәм мультфильмнар күрсәтү була. Бәйрәм хөрмәтенә барлык балалар да татлы бүләкләр алдылар.