ЧИТ ТЕЛ УКЫТУЧЫЛАРЫНЫҢ РАЙОН СЕМИНАРЫ

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

ЧИТ ТЕЛ УКЫТУЧЫЛАРЫНЫҢ РАЙОН СЕМИНАРЫ

2023 елның 20 мартында П.А. Карпов исемендәге Болгар кадет мәктәп-интернаты базасында чит тел укытучыларының район семинары узды.

Дәрес башланыр алдыннан педагоглар мәктәп музеена килделәр, анда аларга якташыбыз-Дан ордены кавалеры П.А. Карповның тарихы турында сөйләделәр.

Семинарда катнашучылар игътибарына «It's my birthday» темасы буенча 5 нче сыйныфта инглиз теле ачык дәресе һәм 5 нче сыйныфта «Хәрби карьерада беренче адымнар» дәресе тәкъдим ителде (Н.А. Слепнева, «Болгар кадет ШИ» ДБУнең беренче квалификация категорияле инглиз теле укытучысы). Тәкъдим ителгән дәрестән һәм дәрестән тыш дәрестән соң, анализ ясалды, анда хезмәттәшләр үз киңәшләрен бирде.

Гыйматдинова Г.Н., Болгар 2 нче урта мәктәбенең беренче квалификация категорияле инглиз теле укытучысы, чит тел укытучыларының РМО җитәкчесе «Яңартылган ФГОС кертү шартларында чит тел дәресләрендә функциональ грамоталылыкны үстерү» темасына чыгыш ясады.

А.С. Ходжиева, “Болгар кадет интернат мәктәбе” ДБУнең беренче квалификация категориясе педагог-психологы дәресләрдә укучыларның психологик яктан бушану ысулларын һәм алымнарын күрсәтте.

Семинар ахырында гуманитар цикл буенча мәгариф бүлеге методисты Е.В. Мартынова семинарга нәтиҗә ясады, педагогларның сорауларына җавап бирде.