Спас районында мохтаҗларга азык-төлек ярдәме программасы киңәйде

2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

Спас районында мохтаҗларга азык-төлек ярдәме программасы киңәйде.

2022 елда Татарстан Республикасы гражданлык җәмгыятен үстерүгә грантлар бирү конкурсында җиңүче булган Болгар Әлки шәһәренең Изге Ибраһим гыйбадәтханәсенең һәм Спас благочиниясенең гамәлдәге грант проекты кысаларында мохтаҗ гражданнар өчен икмәк пешерүче пекарня эшли башлады.

Өлкән яшьтәге кешеләргә, сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләргә, асоциаль яшәү рәвеше алып баручыларга, күпбалалы һәм тулы булмаган гаиләләргә, пенсионерларга һәм өлкән кешеләргә ярдәм күрсәтү буенча төп эш инде күптән алып барыла һәм даими муллык исәбендә тора. Әйберләр склады хезмәткәрләре (ДОСАФа бинасында) сезон буенча киенергә һәм ярдәм итәргә шат.

Эш системалы рәвештә алып барыла: ярдәм сорап мөрәҗәгать итүне теркәү һәм ярдәм күрсәтү өчен кирәкле документлар рәсмиләштерелә. Игътибар итүчеләр ризалыгы белән бирелгән фотофиксация алып барыла, аның материаллары буенча алга таба грант бирүчеләр өчен хисаплар һәм мәгълүмати басмалар әзерләнеп, әлеге эшне популярлаштыру һәм ярдәм итүнең зур күләмнәрен җәлеп итү максатларында әзерләнәләр. Аерым алганда, ир-ат әйберләренә һәм малайлар өчен әйберләргә кытлык даими проблема булып тора.

Халыктан һәм союздаш хәйрия оешмаларыннан алынган әйберләр элек тормышка ашырылган грант проекты акчасына храм тарафыннан сатып алынган дезинфекция камерасында термик эшкәртү уза.

Проект башыннан ук, әйбер белән бергә, күп балалы гаиләләр һәм катлаулы тормыш хәлендә кешеләр өчен азык-төлек ярдәме күрсәтү дәвам итте. Региональ грант акчалары ярдәмендә "Звениговский" Мясокомбинаты" ҖЧҖ ышанычлы партнер-тәэмин итүчедән сатып алынган югары сыйфатлы продуктлардан җыела һәм таратыла.

Тәмле икмәк, азык-төлек һәм әйберләр өчен алучылардан рәхмәтләр килә.

Мохтаҗларга тапшыру өчен әйберләр алып килергә яки ярдәм сорап мөрәҗәгать итәргә мөмкин

Дүшәмбе-чәршәмбе 9.00-13.00,

сишәмбе-пәнҗешәмбе 13.00-17.00