“Хәрәкәт командасының “Кадрлар резервы” хәрәкәтенең җирле бүлекчәләре кураторлары командасына республика конкурсы.

2023 елның 27 гыйнвары, җомга

“Хәрәкәт командасының “Кадрлар резервы” хәрәкәтенең җирле бүлекчәләре кураторлары командасына республика конкурсы-Татарстан муниципаль берәмлекләренең “Беренче хәрәкәт” Бөтенроссия балалар һәм яшьләр иҗтимагый-дәүләт хәрәкәтенең җирле бүлекчәләре кураторлары командасын формалаштыруга юнәлдерелгән конкурс.

Конкурс тәмамлангач, җиңүчеләргә хәрәкәтнең җирле бүлекчәләре җитәкчеләре һәм белгечләре вазифасына эшкә урнашырга тәкъдим ителәчәк.

Проектта 17 яшьтән өлкәнрәк Татарстан Республикасы халкы катнаша ала, алар һөнәри нигездә хәрәкәт итү программаларын гамәлгә ашырырга телиләр.

Конкурста катнашуга заявканы түбәндәге сайтта бирергә була: www.rezervrt.ru 2023 елның 7 февраленә кадәр шул көнне кертеп.

«Тиздән балалар һәм яшьләр инициативасы белән мәктәпләрдә, көллиятләрдә һәм илнең яшьләр үзәкләрендә хәрәкәт клублары барлыкка киләчәк. Һәр районда муниципаль үзәк рәвешендә иҗтимагый структура булдырылачак, анда хәрәкәттәге клублар челтәре эшчәнлегенә ярдәм итү өчен җаваплы кураторлар эшләячәк. Безнең хәрәкәтнең муниципалитетларда көчле команда барлыкка килүе мөһим, шуңа күрә конкурс нигезендә җирле бүлекчәләр кураторлары командасын формалаштыру карарын кабул иттеләр. Алар лаеклы хезмәт хакы белән тәэмин ителәчәк», - диде Тимур Сөләйманов, Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе, Татарстан Республикасында Хәрәкәт советы рәисе.

"Быел без көчәйдек, балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең "Беренчеләр хәрәкәте" яңа төбәк бүлеге барлыкка килде. Димәк, тагын да күбрәк проектлар, яшьләр өчен мөмкинлекләр тагын да күбрәк. Яшьләр һәм яшьләр белән бергә үзебезне тормышка ашыру өчен тагын да күбрәк шартлар тудырачакбыз», - диде Татарстан яшьләр эшләре буенча министр Ринат Садыйков.

Конкурс программасы 2 көндезге һәм 1 читтән торып үткәрелә торган этаптан торачак, алар кысаларында катнашучылар Татарстанда хәрәкәтне үстерү буенча үз тәкъдимнәрен кертә алачаклар. Конкурс процедураларыннан тыш, катнашучылар комплекслы үсеш программасын узачак, ул хәрәкәтнең алда торган эшчәнлеге белән җентекләп һәм тирәнрәк танышырга мөмкинлек бирәчәк. Проект Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы һәм «Татарстан Республикасының Иҗади яшьләр академиясе»РОО ярдәме белән тормышка ашырыла. 2 этап нәтиҗәләре буенча ТР муниципаль берәмлекләренең җирле бүлекчәләре җитәкчеләре, шулай ук аларның командалары әгъзалары билгеләнәчәк.

Катнашу өчен барлык теләүчеләргә дә кирәк:

1. Сайтта гариза бирергә https://rezervrt.ru/;

2. Тулыландырырга резюме буенча форма, тәкъдим ителгән сайтында.