2 нче Болгар урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында семинар практикум узды

2023 елның 27 гыйнвары, җомга

2023 елның 27 гыйнварында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының “ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге” МУ эш планы кысаларында Болгар урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында, районның урта мәктәпләрендә һәм математика укытучыларына әзерлек кысаларында 2023 елгы БДИга әзерлек кысаларында, КФУ югары математика кафедрасы доценты Р.Ф. Әхвердиев катнашында семинар-практикум узды.

Семинар-практикум барышында 2022 елгы ГИА типик хаталары каралды, БДИның авыр биремнәрен чишү мисаллары каралды, 2023нче елгы профильле дәрәҗәдәге математика буенча БДИга әзерләнү буенча тәкъдимнәр бирелде.

Семинар эшендә 1нче Болгар урта мәктәбеннән, 2нче Болгар урта мәктәбеннән, «П.А. Карпов исемендәге Болгар кадет интернат-мәктәбеннән» математика укытучылары һәм 11нче сыйныф укучылары катнашты.