2023 елның 26 гыйнвары, пәнҗешәмбе

25 гыйнварда 1нче Болгар мәктәбенең актлар залында «Искиткеч әйдаман» республика конкурсының муниципаль этабы үткәрелде. Муниципаль этапны оештыручы-Спас районы Балалар иҗаты йорты. Конкурсның мәктәп этабында җиңгән районның иң яхшы 8 әйдаманы үзара көч сынашты.

Катнашучылар визитканы тәкъдим итәргә, педагогик ситуацияләрне хәл итәргә, «Мин уйлыйм» викторинасында көтелмәгән балалар сорауларына җавап бирергә, шулай ук үз сәләтләрен күрсәтергә һәм «зал белән Интерактив»уенын үткәрергә тиеш иде.

Барлык конкурсантлар да лаеклы чыгыш ясадылар, номинацияләр түбәндәгечә бүленде:

"Иң эрудицияле әйдаман " - Маркина Полина, Никольская мәктәбе;

"Иң креатив әйдаман " - Куценко Алена, Болгар санаторий интернат-мәктәбе;

"Иң заманча әйдаман" - Кондратьева Анна, Өчкүл мәктәбе

"Иң энергияле әйдаманчы " - Ямщикова Ангелина, Антоново мәктәбе;

"Иң игелекле һәм ярдәмчел әйдаман" - Шамаева Арина, Кимово мәктәбе;

"Иң харизматик әйдаман" - Шмагин Максим, 1нче Болгар мәктәбе ;

"Иң максатчан вожатый " - Хәмидуллина Камиля, Иске Рәзяп мәктәбе.

2 нче Болгар мәктәбе укучысы Бильбасова Софья абсолют җиңүче булды. Хәзер аңа Республика конкурсының финалына әзерлек көтелә, ул 2022 елның февраль һәм март айларында ике этапта узачак.