Балалар китапханәсендә Татарстан Республикасында милли мәдәният һәм традицияләр елына багышланган китап күргәзмәсе оештырылды

2023 елның 26 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Балалар китапханәсендә ТРда милли мәдәният һәм традицияләр елына багышланган китап күргәзмәсе оештырылды, ул 2023 елда узачак һәм Россия халыкларының мәдәни мирасы елы тематикасын үстерүне дәвам итәчәк.  Татарстан - зур күпмилләтле республика. Һәр халык үз традицияләренә, гореф-гадәтләренә, сәнгатькә бай. Күргәзмә бүлекләре: «Татарстан - минем Ватаным», «ТР халыкларының гореф-гадәтләре һәм традицияләре». Күргәзмәдә республикабыз турында, Татарстанда яшәүче халыкларның гореф-гадәтләре һәм йолалары, фольклор һәм халык бәйрәмнәре турында әдәбият тәкъдим ителгән. Күргәзмә балалар өчен генә түгел, укучыларның киң даирәсенә дә кызыклы.