Физик культура укытучыларының район семинары

2022 елның 25 гыйнвары, сишәмбе

2012 нче елның 25 нче гыйнварында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Өч кул урта мәктәбе базасында «Физик культура дәресләрендә укучыларның функциональ грамоталылыгын үстерү» темасына Физик культура укытучыларының район семинары узды. Семинар эшендә ундүрт педагог катнашты. Семинарда катнашучылар яшь физик тәрбия укытучысы Савинов Сергей Александровичның эш тәҗрибәсе белән таныштылар. Семинар программасы үз эченә алды:

1. 7 нче сыйныфта «Алып барудан соң туп ыргыту»темасына Физик культура дәресе. Баскетбол. Өчкүл урта мәктәбе физкультура укытучысы Савинов С. А..

2. «Физик культура дәресләрендә укучыларның функциональ грамоталылыгын үстерү» темасы буенча чыгышлар, эш тәҗрибәсе белән уртаклашу, Тресхозер урта мәктәбе физик культура укытучысы Савинов С. А., Кузовкин М. Н.– ТР Спас муниципаль районы МББУ «1 нче Болгар урта гомуми белем бирү мәктәбе» нең югары квалификацион категорияле физик культура укытучысы.

3. Практик дәрес. Мәктәп волейбол лигасының мәктәп эчендәге этабында Павликов П.Н. - ТР Спас муниципаль районының “2 нче Болгар урта мәктәбе” МБМУ беренче квалификация категориясе физик культура укытучысы, Кузовкин М.Н. - ТР Спас муниципаль районының “1 нче Болгар урта мәктәбе” МБМУ югары квалификация категорияле физик культура укытучысы.

Семинарга йомгак ясады, «ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге»МУ методисты Егоров В.Г.. Семинарда катнашучылар тарафыннан карар кабул ителде:

1. Физик культура укытучысы С.А. Савинованың физик культура дәресләрендә укучыларның функциональ грамоталылыгын үстерү буенча уңай эш тәҗрибәсен кулланырга.

2. Команданы мәктәп эчендәге волейбол лигасының мәктәп этабына теркәү буенча эш алып барырга.

3. Дәрестә физик культура дәресләрендә укучыларның функциональ грамоталылыгын формалаштыру буенча биремнәр кулланырга.