гыйнвар, 2018 ел
җомга

2018 елның 27 январендә 18 сәгатьтән  28 январь 18 сәгатькә кадәр метеориологик күренешләрнең көчәюе турында консультация-кисәтү.

2018 елның 28 январендә төнлә һәм көндез  Татарстан Республикасы территориясендә   һәм Казанда көчле җил көньяк- көнчыгыштан сиүче җилнең тизлеге вакыты белән секундына 17 метрга җитәргә мөмкин (Казанда 16 метрга кадәр).

Шәһәрнең  “Родничок” балалар бакчасы базасында  “Ел тәрбиячесе-2018” муниципаль конкурсының ахыргы этабы булды.

Татарстанга ике көнлек эш сәфәре барышында Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин дин әһелләре һәм Болгардагы Ислам академиясе җитәкчелеге белән очрашты.

Кичә Бөтендөнья студентлар көне билгеләп үтелде. Бу көн Болгарда яшәүче Татьяна Чернова өчен аеруча якын һәм истәлекле.

Региональ дәүләт экологик күзәтчелеккә дучар ителүче кече һәм урта бизнес субъектлары ел саен калдыклар барлыкка килү, аларны куллану, зарарсызландыру һәм урнаштыру турында отчет бирергә тиешләр.

2018 елда барлыгы 427 миллион сумга йөздән артык спорт объекты төзү планлаштырыла.

(Казан, 28 гыйнвар, «Татар-информ», Динара Сираҗиева). Соңгы биш елда Татарстанда 791 спорт мәйданчыгы сафка бастырылган.

2013-2017 елларда республикада универсаль спорт мәйданчыклары төзелеше программасына 1,8 миллиард сум акча тотылган. Шул исәптән 44 миллион сум – федераль бюджеттан бирелгән.