март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

“Спас” заказнигы белгечләре “Главрыбвод” ФДБУ Урта Идел филиалының әйдәп баручы ихтиологы Рөстәм Сафиуллин белән бергә балыкларны кислород җитмәүдән коткару буенча мелиоратив чаралар үткәрделәр.

Мондый чаралар Өчкүлдәге табигый һәйкәлләр булып саналган Чиста, Исемсез һәм Атаман күлләрендә үткәрелде. Бензоледоруб ярдәмендә бозда туксаннан артык бәке ясадылар, өсте катып китмәсен һәм суга кислород кереп торсын өчен өстенә салам җәйделәр. Вакытында үткәрелгән бу чара шактый балыкларны саклап калырга мөмкинлек бирәчәк.

Район Советының чираттагы утырышы 29 мартка билгеләнгән.

Депутатлар авыл халкының эштәге активлыгын арттыру һәм хуҗалык итүнең кече формаларын үстерү, район бюджетының 2016 елда үтәлеше буенча отчетны раслау, контроль-хисап палатасы отчеты һәм башка мәсьәләләр буенча фикер алышачак.

Сессия район башкарма комитетының утырышлар залында үтә. Башлана сәгать10да.