Спас муниципаль районы Башкарма комитетының актлар залында ТР Спас муниципаль районында алкогольле продукциянең законсыз әйләнешен кисәтү һәм булдырмау буенча бердәм дәүләт сәясәтен үткәрү буенча ведомствоара комиссия утырышы булды.

2021 елның 22 сентябре, чәршәмбе

Утырышта Спас муниципаль районы башлыгы Ф. В. Мөхәммәтова, Татарстан Республикасының Этил спирты, алкогольле продукция җитештерүне, аның әйләнешен һәм сыйфатын дәүләт тикшерүен тәэмин итү һәм кулланучылар хокукларын яклау буенча дәүләт инспекциясе җитәкчесе Ж. Ю. Әхмәтханова (Zoom режимында), Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы начальнигы А. А. Панова, ТР Спас муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе В. А. Осокин катнашты. Башкарма комитеты җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Р.Р. Закирова, Спас муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Е. В. Савинов, авыл җирлекләре башлыклары, предприятие җитәкчеләре һәм кече бизнес вәкилләре һәм башкалар катнашты.

2021 елның 8 аенда алкогольле продукция сату нәтиҗәләре каралды, узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда анализ үткәрелде.