Рабига-Күлендә “Балалар иҗаты йорты” өстәмә һөнәри белем бирү мәгариф учреждениесе педагоглары Халыкара туризм көненә багышланган “Туристлык марафоны” район туристик ярышлары оештырды

2021 елның 21 сентябре, сишәмбе

Ярышларда шәһәр һәм район мәктәпләренең 6 командасы катнашты. Балалар каршылыклар полосасын уза, палаткалар вата, туристлык көнкүрешен көйли, учакта төшке аш әзерли һәм җырлар җырлый белүдә көч сынаштылар. «Туристик җыр» номинациясендә иң яхшы команда: «Хыялчылар», Иске Рәҗәп урта мәктәбе, «Туристик көнкүреш» номинациясендә-«күңелле туристлар» командасы, Ким урта мәктәбе командасы. Каршылыклар полосасында «Күңелле туристлар», Ким урта мәктәбе (1 урын), «Адреналин», Бураково урта мәктәбе (2 урын), «Хыялчылар», Иске Рәҗәп урта мәктәбе (3 урын) командалары аерылып торды. Судьялар карары буенча өстәмә номинация кертелде, "Палатка җыю". Монда иң яхшылар булып “Максимум” командасы, 1 нче Болгар урта мәктәбе командасы танылды. Командалар мәгариф бүлеге грамоталары һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнделәр, ә абсолют җиңүче - “Күңелле туристлар”, “Ким урта мәктәбе” кубок, грамота һәм истәлекле бүләк белән бүләкләнделәр.