Болгар шәһәрендә район мәдәният йортында «Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының Болгар шәһәрендә Ленин урамын төзекләндерү» концепциясе буенча иҗтимагый фикер алышу булды

2021 елның 1 марты, дүшәмбе

Очрашу 2021 елда «Кече шәһәрләр һәм тарихи җирлекләр» - «Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының Болгар шәһәрендә Ленин урамын төзекләндерү " категориясе буенча Уңайлы шәһәр тирәлеген булдыруның иң яхшы проектлары Бөтенроссия конкурсы кысаларында үткәрелде. Очрашуны Спас муниципаль районы администрациясе, «Мериада-Групп»ҖЧҖ проект оешмасы оештырды. Очрашуның беренче өлешендә катнашучыларга 6-8 кешелек командаларда (барлыгы 6 команда) актив катнашырга һәм Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының Болгар шәһәрендәге Ленин урамын төзекләндерү буенча үз тәкъдимнәрен белдерергә тәкъдим ителде. Җәмәгатьчелек фикер алышуында 46дан артык кеше катнашты: район администрациясе вәкилләре, Спас тармак технологияләре техникумы студентлары, балалар иҗаты йорты волонтерлары, эшмәкәрләр, чиркәү хезмәткәрләре, Ленин урамындагы шәхси йортларда яшәүчеләр, Яшьләр парламенты, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре, шулай ук Спас муниципаль районы башлыгы урынбасары һәм Спас муниципаль районының «Уңайлы шәһәр мохите формалаштыру» өстенлекле проектын тормышка ашыруны тәэмин итү буенча иҗтимагый комиссия әгъзалары. Иҗтимагый фикер алышу нәтиҗәләре буенча «Мериада-Групп»ҖЧҖ проект оешмасы тарафыннан дизайн-проект тәкъдим ителәчәк.