Ватанны саклаучылар көненә багышланган төзелеш һәм җырлар район карауы.

2021 елның 26 феврале, җомга

2021 елның 25 февралендә оборона-массакүләм һәм спорт эшләре айлыгы кысаларында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы МБОУ ДОЦ " ДОЦ " базасында 8-10 сыйныф укучылары һәм «Спас тармак технологияләре техникумы» укучылары арасында Ватанны саклаучылар көненә багышланган төзелеш һәм җыр карауы узды.

Карауда Антоново урта гомуми белем бирү мәктәбе, Бураково урта мәктәбе, 1 нче Болгар урта мәктәбе, 2 нче Болгар урта мәктәбе, Никольск урта мәктәбе, Полянка урта мәктәбе, ДБУ«П.А.Карпов исемендәге Болгар кадет мәктәп-интернаты», «Спас тармак технологияләре техникумы»

Конкурс нәтиҗәләре буенча "Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге" муниципаль учреждениесе дипломнары белән бүләкләнделәр:

1 урын – «Спас тармак технологияләре техникумы» урта һөнәри белем бирү дәүләт бюджет мәгариф учреждениесенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Гыйбадуллина Юлия Сергеевна;
2 урын - Полянка урта мәктәбе-ОБЖ укытучысы-оештыручысы Ашмарин Валентин Александрович;
3 урын-Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы МБББУ "1 нче Болгар урта мәктәбе" нең 10 нчы сыйныф командасы-ОБЖ укытучысы Гордеев Сергей Сергеевич.

«Иң яхшы командир» номинациясендә «ТР Спас муниципаль районы башкарма комитетының мәгариф бүлеге» МУ Дипломы белән Остудин Елизавета бүләкләнде, ул Татарстан Республикасы Спас муниципаль районының «Полянская СОШ» МБОУ 11 нче сыйныф укучысы, ОБЖ укытучысы Ашмарин Валентин Александрович. «Үрнәк-күрсәтмә чыгышы өчен» номинациясендә «ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге» МУ Рәхмәте «Карпов П.А. исемендәге Болгар кадет интернат-мәктәбе» ДБМУ командиры-тәрбиячесе итеп Ярошевич Сергей Викторовичка игълан ителде . “Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге” МУ Грамоталары белән Ватанны саклаучылар көненә багышланган төзелеш һәм җыр район карауында катнашкан өчен командалар билгеләнде:

- Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Антоново урта гомуми белем бирү мәктәбе МБМУ – укытучысы Стрижова Валентина Васильевна

- Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Бураково урта мәктәбе укытучысы-ОБЖ укытучысы-оештыручысы Ермолаев Виктор Виктор Викторович;

- Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы " Аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле 1 нче Болгар урта гомуми белем бирү мәктәбе" нең 9а сыйныфы командасы-ОБЖ укытучысы Гордеев Сергей Сергеевич;

-Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы "Никольское урта гомуми белем бирү мәктәбе " укытучысы-ОБЖНЫ оештыручы Тареев Николай Александрович.

Мәгариф бүлеге методисты В. Г. Егоров