Спас районында мәктәпкәчә мәгариф учреждениеләренең музыкаль җитәкчеләренең район методик берләшмәсе утырышы булды

2020 елның 4 декабре, җомга

2020 елның 4 декабрендә видеоконференция рәвешендә узган музыкаль-иҗади шәхесне үстерүнең заманча алымнарына музыкаль җитәкчеләрнең район методик берләшмәсе утырышы багышланган иде. Онлайн утырышында шулай ук авыл балалар бакчаларының мәктәпкәчә мәгариф учреждениеләре тәрбиячеләре катнашты.

Музыкаль җитәкчеләре Зеленовская И.В.(“Солнышко” балалар бакчасы), Белоглазова А.А.(“Родничок” балалар бакчасы), Журавлева Ю.В. (“Теремок” балалар бакчасы) әлеге юнәлештә эш тәҗрибәсе белән уртаклаштылар. Район методик берләшмәсендә катнашучылар игътибарына балалар белән музыкаль-уен эшчәнлегенең видеороликлары, мастер-класслары күрсәтелде.

Аристова Т.М., музыка җитәкчесе  «Колосок» балалар бакчасы мәктәпкәчә яшьтәге балаларның музыкаль-иҗади эшчәнлеген үстерү өчен заманча алымнар турында хәбәр итте.

Никитина С.А. мәктәпкәчә белем бирү методикасы ирешелгәннәрдә тукталып калырга ярамый, ә өстәмә рәвештә бию, вокаль түгәрәкләр, студияләр оештырырга ярамый, дип билгеләп үтте. Бу бүгенге көндә балаларның музыкаль-иҗади эшчәнлеген үстерүнең актуаль өлкәсе, шулай ук мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе имиджын күтәрү.