Районның мәгариф учреждениеләрендә Яшь гвардия активистлары экология дәресе һәм тест үткәрде

2020 елның 4 декабре, җомга

Яшь гвардиянең җирле бүлекчәсе активистлары сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Болгар мәктәп-интернатында экология дәресе үткәрде. Николай Заказников, районда яшь гвардия җитәкчесе укучылар белән экология законнары турында фикер алышты, аларны бозу кире кайтмаслык нәтиҗәләргә китерә.

Мәсәлән, Норвегиядә, кыр тавыкларын саклап калу өчен, ерткыч кошларны юк иткәннәр. Әмма кыр тавыгы тиздән эпидемиядән һәлак була. Кош-корт авыру кошларны ашаган, санитарлар ролен башкарган, димәк, эпидемияләрне булдырмый калган.

Шуның белән, укучылар өчен дә кызыклы һәм танып белү фактлары белән фикер алышу төзелде.

Егетләр фикер алышуга актив кушылды. Аннары экологик тест үткәрелде. Тестның күбрәк сорауга дөрес җавап биргән 3 укучы дипломнар һәм татлы призлар белән бүләкләнәчәк.

Элегрәк шундый ук чара техникум студентлары белән дә үткәрелгән иде.