27 июньдә Спас районында 2020 елгы чыгарылыш сыйныф укучыларына аттестатлар тапшыруга багышланган тантаналы чаралар узды

2020 елның 29 июне, дүшәмбе

Санитар-эпидемиологик вәзгыять уңаеннан чаралар мәктәпләрдә узды.

Бәйрәмнәргә мәгариф оешмаларына чыгарылыш сыйныф укучылары, педагоглар һәм район хакимияте вәкилләре чакырылган иде.

Быел Спас районы мәктәпләренең 68 чыгарылыш сыйныф укучысы тулы урта гомуми белем турында аттестат алды, аларның 8 «Укудагы уңышлары өчен» медаленә лаек булды, алар Спас районы Башлыгының Рәхмәт хатларына, яхшы укулары һәм республика һәм район чараларында югары нәтиҗәләре өчен истәлекле статуэткаларга ия булды:

1. Абасева Елизавета, Ким урта мәктәбе;

2. Вилданова Ландыш, Иске Рәҗәп урта мәктәбе;

3. Егорова Анна, Болгар 1 нче Болгар урта мәктәбе;

4. Рыбакова Полина, 2 нче Болгар урта мәктәбе;

5. Сәмигуллина Алия, Иске Рәҗәп урта мәктәбе;

6. Сафиуллов Разил, Полянка урта мәктәбе;

7. Симанова Дарья, 2 нче Болгар урта мәктәбе;

8. Хәйруллина Регина, Бураково урта мәктәбе.

Күп кенә чыгарылыш сыйныф укучылары район, республика һәм бөтенроссия конкурсларында, спорт ярышларында, чараларда һәм олимпиадаларда актив катнашканнары өчен мәгариф бүлеге һәм яшьләр эшләре, спорт һәм туризм бүлеге грамоталары белән бүләкләнделәр.

Хәерле юл, чыгарылыш сыйныф укучылары – 2020!