гыйнвар, 2018 ел
җомга

“Күптән түгел генә шәһәрдәге кафеларның берсендә гаилә бәйрәмен билгеләп үткән идек. Пешекчеләр әзерләгән кайбер ризыклар ошап бетмәде. Кайсысы артык тозлы, кайсыдыр бөтенләй искергән, бозыла башлаган кебек тоелды. Кунаклар алдында бик оят булды. Шуңа карамастан, табын өчен бездән шактый гына күләмдә акча алдылар. Җәмәгать туклануы ноктасына дәгъва килеп чыккан очракта кая мөрәҗәгать итәргә? Һәм табын өчен түләгән акчаның бер өлешен булса да кире кайтарып алырга хокукыбыз бармы?”

2015-2017 елларда Татарстанда яшүсмерләр клубларын капиталь төзекләндерүгә 300 миллион сум тотылды.

(Казан, 24 гыйнвар, “Татар-информ”, Диана Авакян). Татарстанда 2018 елда яшүсмерләр клубларын ремонтлауга 100 миллион сум бүленеп бирелде. Бу акчаларга 28 объект ремонтланачак.

Вакыт искән җилдәй тиз үтә. Кеше гомере дә шулай. Кеше үзе белән никадәр истәлекләрне алып китә. Ә бит аларның һәркайсы кыйммәтле һәм зур әһәмияткә ия, шуларга нигезләнеп, бик күп  вакыйгаларны барларга, тарихның яңа сәхифәләрен язарга була.

Красный Валдан Алина белән Валерьян Гущиннарның гаилә корып яши башлауларына төгәл алтмыш ел тулды.