1 нче Болгар урта мәктәбе базасында «Искиткеч вожатый 2020» отряд вожатыйлары республика конкурсының муниципаль этабы узды

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

Район мәктәпләреннән иң яхшы 5 отряд вожатые катнашты. Беренче этапта балаларга үз эшчәнлекләрен тәкъдир итәргә, үз шефлы отряды белән таныштырырга һәм биш лайфхак күрсәтергә кирәк иде. Аннары катнашучыларга «Балалар оешмалары һәм мин» тестлары узарга тәкъдим ителде.

Конкурсантлар каршылыкларны җиңеп, үзләренең иҗади, оештыру сәләтләрен күрсәттеләр, уеннарның багажы белән уртаклаштылар.

Жюри әгъзалары барлык кешеләргә грамоталар һәм бүләкләр тапшырды. Җиңүче дип Шишкина Ольга танылды, ул 1 нче Болгар урта мәктәбе укучысы. Ул безнең районны бәйгенең зона этабында тәкъдим итәчәк, ул 13 февральдә Лаеш шәһәрендә узачак.