Болгар шәһәрендә «Яз гүзәле» бәйгесе узды

2024 елның 26 апреле, җомга

Традиция буенча, 26 апрельдә районда Туган тел көненә һәм бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның туган көненә багышланган чаралар үткәрелә.  Бүген «Яз гүзәле»конкурсы булды. Бу конкурста районның 10 гомуми белем бирү оешмасы катнашты. Компетентлы жюри сыйфатында: Садыкова Г.Я., Болгар балалар сәнгать мәктәбе директоры, Сагирова Л. Ш., Болгар музей-тыюлыгының фәнни хезмәткәре, Миндубаева Р. Л., мәгариф бүлеге методисты чыгыш ясады.

Конкурс нәтиҗәләре буенча, жюри карары буенча:

I урын-Сәмигуллина Әлфия, МББУ «Иске Рәҗәп урта гомуми белем бирү мәктәбенең» 10 сыйныф укучысы, җитәкчесе – Фәйзиева Г. М.;

I урын - Фомина Варвара, МББУ «Никольский урта белем бирү мәктәбе» нең 11 сыйныф укучысы, җитәкчесе – Гаряпова Г.Н.;

II урын-Шәрәфиева Азалия, МББУ «КИМ урта гомуми белем бирү мәктәбенең» 8 сыйныф укучысы, җитәкчесе – Гыйсмятова А. Б.

II урын-Сорокина Ирина, «Болгар 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең» 8нче сыйныф укучысы, җитәкчесе – Фәйзиева Г. Р.

III урын-Әхмәтҗанова Алиса, МББУ «Антоновка урта гомуми белем бирү мәктәбенең» 9 нчы сыйныф укучысы, җитәкчесе – Гайнуллина Г. М.;

III урын - Леонтьева Анастасия, «Бураково урта гомуми белем бирү мәктәбе» МББУ укучысы, җитәкчесе Валитова Р. Р.

Номинациядә җиңүчеләр:

"Иң акыл кызы", Костина Мария, МБОУ Өчкүл урта гомуми белем бирү мәктәбенең 10 сыйныф укучысы, җитәкчесе Залилова М. М.;

"Иң ягымлы кызы", Симанова Юлия, МБОУ Кузнечихича  урта гомуми белем бирү мәктәбенең 7 сыйныф укучысы, җитәкчеләре Сафина А.И., Нуруллина Г. Н.;

"Иң илһамлы кызы", Рәхимова Ралина, МББУ «Болгарның аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнү буенча 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең» 8 нче сыйныф укучысы, җитәкчесе – Хәйдәрова С. Б.;

"Иң камил кызы", Гыйнатуллина Кристина, «Болгар кадет мәктәп-интернаты»ның 9 сыйныф укучысы, җитәкчесе – Аюпов А. Р.

Конкурс нәтиҗәләре буенча барысына да дипломнар һәм бүләкләр тапшырылды. Барысын да җиңүләре белән котлыйбыз һәм алга таба иҗади уңышлар телибез.