Спас районы башлыгы Мөхәммәтов Ф. В.  Чик сакчысы көне белән котлады!

2023 елның 29 мае, дүшәмбе

Хөрмәтле хәрби хезмәткәрләр, Ватан чикләрен саклауда хәрби бурычларын үтәүчеләр, чик буе хезмәте ветераннары, район халкы!

Сезне чын күңелдән үткән бәйрәм — чик сакчысы көне белән котлыйм!

Дәүләт чикләрен саклау зур һәм кечкенә шәһәрләрнең, әтиләребезнең һәм әниләребезнең, хатыннарыбызның һәм балаларыбызның, якыннарыбызның һәм дусларыбызның тыныч, бәхетле һәм тыныч тормышы өчен җитди җаваплылык белән бәйле зур эш.
Бөек Ватан сугышы елларында батырлык һәм куркусызлык күрсәткән Ватанның изге чикләрен саклаучыларның тиңдәшсез батырлыгы халыкның рәхмәт хәтерендә мәңгегә сакланачак.
Бүген дә чик буе гаскәрләре Россия дәүләтенең ышанычлы яклавы, Ватаныбызның иминлеге һәм аның чикләренең бөтенлеге гарантиясе булып кала.

Бу бәйрәм көнендә авыр хезмәтегез, хәрби бурычыгызны төгәл үтәгәнегез, батырлыгыгыз  өчен чын күңелдән рәхмәт сүзләрен кабул итегез!
Сезгә чын күңелдән ныклы сәламәтлек, бәхет, оптимизм, бәйрәм кәефе һәм бөек илебез, тынычлык һәм иминлек өчен яңа уңышлар телим!