Спас районы башлыгы Мөхәммәтов Ф. В. район халкын Халыкара хатын-кызлар көне белән котлады!

2023 елның 8 марты, чәршәмбе

Барлык ирләребез исеменнән сезне Халыкара хатын-кызлар көне белән котлыйм!

Хәзерге вакытта хатын-кызлар учак саклаучылар гына түгел. Алар тормышның барлык өлкәләрендә дә алдынгы урыннарга чыгалар, хатын-кыз һөнәрләрендә уңышларга ирешәләр! Шул ук вакытта сез, кадерлебез, назлы, яратучан, хатын-кыз булып каласыз. Сез заводлар белән идарә итәргә һәм балалар үстерергә, кешеләрнең гомерләрен саклап калырга һәм гаилә турында кайгыртырга өлгерәсез.

Сезнең зирәклегегезне, тормышыгызны һәм кешелеклелекне, ихтыярыгызны һәм түземлегегезне өйрәнергә кирәк. Акыллы, талантлы, назлы, сез теләсә нинди, хәтта иң катлаулы эшкә кыю алынасыз, безнең белән, ир-атлар белән, туган илебезнең киләчәге, гаиләгез һәм балаларыгыз өчен җаваплылыкны бүлешәсез.

Сез якыннарыгызны кичерә һәм кабул итә беләсез. Авыр минутларда яратырга һәм янәшәдә булырга, өй учагыгызның җылысын сакларга, туганнарыгыз турында кайгыртуны сабырлык белән үз җилкәгездә йөртергә беләсез.

Кадерле хатын-кызлар! Ихлас күңелдән рәхмәт һәм соклану сүзләрен кабул итегез! Сезгә һәрвакыт шундый ук якты һәм кабатланмас булып калырга телим! Сезнең күзләрегез һәрвакыт шатлыклы һәм җылы яктылык белән генә нурлансын, һәм аларда беркайчан да сагыш калмасын! Сәламәтлек, мәхәббәт һәм бәхет сезгә, якыннарыгызга! Бәйрәм белән!