«Өскә!»

2022 елның 11 августы, пәнҗешәмбе

«Өскә!» — 18 яшьтән алып 35 яшькә кадәрге яшьләр өчен үсеш алучы программа һәм стажировкалар системасы. Ул Татарстан Республикасының алты ведомствосында һәм министрлыкларында стажировка узуга әзерлек, тәҗрибә һәм рекомендацияләр алуга юнәлдерелгән. Дәүләт граждан хезмәте өлкәсендә алга таба эшкә урнашу катнашучылар һәм аларның сәләтенә генә бәйле булачак .

Ел саен конкурс катнашучыларның сорауларына яраклаша һәм Татарстан яшьләренә, беренче чиратта, алга таба үз-үзен үстерү векторын аңларга, иң яхшы тренерлар белән бушлай үсә торган программа үтәргә, дәүләт төзелеше нигезләрен белүне яхшыртырга, министрлар һәм гамәлдәге дәүләт хезмәткәрләре белән аралашырга, бөтен республикадан эшлекле яшьләр белән танышырга, министрлык һәм ведомстволарда стажировка үтәргә һәм сайланган юнәлештә үсәргә мөмкинлек бирә.

Конкурста 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге Татарстан яшьләре катнаша ала. Барлык конкурс процедураларында һәм белем бирү программасында катнашу өчен төп шарт - Россия Федерациясе гражданы булу.

«Өскә!» республика конкурсы этаплап уздырыла. Белем бирү программасы 24 сентябрьдә, министрлыкларда һәм ведомстволарда конкурс процедуралары һәм стажировкалар - 27 сентябрьдән 30 октябрьгә кадәр узачак.

«Өскә!» республика конкурсының заявка кампаниясе 2022 елның 9 августыннан 16 сентябренә кадәр дәвам итәчәк. Катнашу өчен теләүчеләргә 2022 елның 16 сентябренә кадәр кирәк:

Теләүчеләргә катнашу өчен 2022 елның 16 сентябренә кадәр кирәк:

1. Сайтта гариза бирү https://rezervrt.ru/projects/vverx/ ;

2. Сайтта тәкъдим ителгән форма буенча резюме тутырырга;

3. Вконтакте социаль челтәрендә «дәүләт хезмәте — яшь кеше өчен перспектива» яки «яшь кеше өчен дәүләт хезмәте ни өчен карьера төзү мөмкинлеге» дигән темаларның берсенә видео язарга/төшерергә, #vverhrt хэштегын куеп, "vverhrt" аккаунтын билгеләп үтәргә кирәк.