«Балалар белән рәхимсез мөгамәләне кисәтү, балаларны һәм ата-аналарны психологик яктан тәэмин итү һәм тәрбиягә бала алган гаиләләргә ярдәм итү» дигән темага җыелыш булып узды.

2022 елның 24 мае, сишәмбе

2012 елның 24 маенда Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге, «Чистай балалар йорты» ДБУнең Кама аръягы зонасының тәрбиягә бала алган гаиләләрне күзәтү хезмәте белгечләре - Әһлиуллина Г. Ф. һәм Шәмгунова С. И. белән берлектә, Спас муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге тарафыннан: опека һәм попечительлек бүлеге башлыгы - Низамова Н.Н., балигъ булмаганнар арасында хокук бозуларны профилактикалау буенча муниципаль хезмәткәр - Савинова Е. Ю., мәгариф бүлеге психологы - Родикова Л. В., «Рассвет» үзәге вәкиле - Сиговой Е. Н., шулай ук чакырылган кунаклар: ТР Спас МР РҮМП бүлеге мөдире - Еремина О. Н., ТР Спас МР КБН һәм ЗП җаваплы секретаре - А. П. Новикова, Татарстан Республикасы Спас районындагы клиентлар хезмәте җитәкчесе (бүлек хокукларында) - Әхмәтвәлиева И. С., Татарстан Республикасы Спас районындагы суд приставлары-башкаручысы - Азаматова М. А. Җыелыш барышында тәрбияләнүчеләрнең иминлеге, алимент йөкләмәләрен үтәү, 8 яшьтән 17 яшькә кадәр пособиеләрне исәпләү тәртибе, инвалид балаларны һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларны социаль тәэмин итү, Балигъ булмаганнар арасында хокук бозуларны кисәтү, су объектларында булу куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәү, ата-аналарның законлы хокукларын һәм мәнфәгатьләрен үтәү, РФ законнарында каралган бурычларны үтәмәгән һәм тиешенчә үтәмәгән өчен аларның җаваплылыгы турында фикер алыштылар. Киңәшмә ахырында «Чистай балалар йорты» ДБУ чыгарылыш сыйныф укучыларын интернат аша озата бару хезмәте белгече - Николаева О.Л. һәм ТР Спас муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге баш белгече – Камаева Е. Ф. махсус торак фондта яшәүче ятим балалар һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балалар арасыннан булган затларны һәрвакыт йөреп чыктылар.