Спаслылар алкоголь базарында хокук бозулар турында "Халык контроле"нә хәбәр итә алалар.

2021 елның 25 июне, җомга

Коткаручылар!!! Теләсә кайсы мөрәҗәгать итүче, uslugi.tatarstan.ru дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталында теркәлеп, алкоголь һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендә гамәлдәге законнарны бозу турында гариза бирә ала һәм ул расланган очракта 1 меңнән 3 мең сумга кадәр матди түләү алырга мөмкин.

Түләү күләме ачылган хокук бозулар төренә бәйле. Физик затка, эшкуарга яисә теләсә нинди хокук бозуга карата административ беркетмә төзегәндә расланган гариза өчен 1 мең сум түләнә. 10-100 литр продукция алынган булса, расланган хокук бозу турында гариза өчен 2 мең сум түләнә. Шундый ук премия лицензиясез сату факты турында расланган гариза өчен түләнә, чөнки бу тупас хокук бозу булып санала. Әгәр хокук бозу факты буенча җинаять эше кузгатылган яки 100 литрдан артык алкоголь алынган булса, 3 мең сум түләнә. Хәбәрдә фотосурәтләр булу мәҗбүри шарт булып тора. ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләре планнан тыш тикшерү уздыра. Әгәр мәгълүмат расланса, факт буенча беркетмә төзелә, ә хәбәр авторына премия түләнә.

Шәһәр һәм район халкына үз шикаятьләрен һәм мөрәҗәгатьләрен Халык контроле " дәүләт мәгълүмат системасына юллау үтенече белән мөрәҗәгать итәбез. Сезнең шикаятьләр каралачак!!! Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы.