Спас муниципаль районы башлыгы Ф.В. Мөхәммәтовның Ватанны саклаучылар көне белән котлавы

2021 елның 20 феврале, шимбә

Хөрмәтле Спас районы һәм Болгар шәһәре халкы һәм кунаклары.

Сезне Ватанны саклаучылар көне - фидакарьлек, намуслылык, батырлык символы булган бәйрәм белән чын күңелдән котлыйм! Сезгә барлык стратегик теләкләрне тормышка ашыруыгызны, киләчәккә оптимизм белән карауны һәм тормышыгызның барлык өлкәләрендә искиткеч җиңүләр яулавыгызны телим!

23 февраль көнне илебез тарихында - Ватанны саклаучыларны традиция буенча хөрмәтләү, туган җиребез данын яклап хәрби батырлыклар искә алу, сугышчыларга һәм ветераннарга хөрмәт белдерү көне. Ватанны саклауга үз өлешләрен якташларыбыз кертте һәм кертә. Без Бөек Ватан сугышы елларында фронтта хезмәт иткән һәм тылда хезмәт куйган кешеләрне һәрвакыт истә тотабыз һәм горурланабыз. Без "кайнар нокталарда" экстремизм һәм террорчылыкка каршы көрәшүче, Россия чикләрен яклаган һәм яклаган, гадәттән тыш хәлләрне бетерүдә ярдәм иткән кешеләргә рәхмәтле. Бүген авыр хәрби хезмәт үтүче якташларыбызга, аларның бабаларына һәм әтиләренә дә намус һәм батырлык хас, дип ышанам.

Сезне чын күңелдән Ватанны саклаучылар көне белән котлыйм! Якташларыбыз өчен һәрвакыт горурлык, аларның сугышчан һәм хезмәт батырлыкларына хөрмәт, Ватанга, туган шәһәреңә мәхәббәт хисләре һәрберебезнең йөрәгендә булсын! Барыгызга да игелек һәм тынычлык, иминлек һәм бәхет телим!