Спас районында балаларны опека һәм попечительлек мәсьәләләре турында фикер алыштылар

2020 елның 16 октябре, җомга

2020 елның 13 октябрендә район мәдәният йортында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге "Чистай балалар йорты" ДБУ вәкилләре катнашында Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы Башкарма комитетының тәрбиягә бала алган ата-аналар (опекуннар, попечительләр) белән җыелыш үткәрде.

Опека һәм попечительлек бүлеге начальнигы Мартынова Е.В. сәламләү сүзе белән чыгыш ясады. Алга таба опека һәм попечительлек бүлегенең баш белгече Мартынова Л.А. ата-аналарга бүгенге көндә берничә сорау буенча актуаль мәгълүмат җиткерде. Беренче мәсьәлә-балигъ булмаган балага опекун яки попечительнең балигъ булмаган баланың милкен саклау, файдалану һәм мондый мөлкәт белән идарә итү турындагы еллык хисапын тапшыру, әлеге хисапны тапшыру вакыты турында 01.02.21 елга кадәр искә төшереп. Мартынова Л. А. игълан иткән икенче сорау ятим балаларга һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларга социаль ярдәм чаралары турында да сүз барды. Өченче мәсьәлә ятим балаларны һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларны торак урыны алу реестрына кертү турында иде (документлар исемлегенә кертү процедурасы, гариза бирү вакыты һәм ысуллары һ.б.).

«Чистай балалар йорты» ДБУ педагог-психологы Әһлиуллина Г.Ф. «Яшүсмерләрнең ассоциация тәртибе. Ничек җавап бирергә". Әһлиуллина Г.Ф. чыгышыннан соң алмаштыручы ата-аналары белән берничә тренинг үткәрелде.