Спас районында Армия кул сугышы буенча тренировкалар өчен Будо-матлар сатып алынды

2020 елның 27 июле, дүшәмбе

Спас җирле "Сугышчан туганлык» хәрби хәрәкәтләр ветераннары район иҗтимагый оешмасы "Татнефть" хәйрия фонды грантын кулланып «Бүген малайлар, ә иртәгә Ватанны саклаучылар» проектын тормышка ашыра.

Проект кысаларында Будо-матлар физик әзерлек буенча дәресләр үткәрү, Армия кул сугышы буенча күнегүләр үткәрү, удар техниканы эшләп чыгару, Армия кул сугышы буенча 10 яшьтән 18 яшькә кадәрге балалар һәм яшүсмерләр белән ярышлар үткәрү өчен сатып алынды.

Спас районының «Сугышчан туганлык» хәрби хәрәкәтләр ветераннарының җирле иҗтимагый оешмасы Спас районы яшүсмерләре һәм яшьләре белән төрле патриотик, спорт – патриотик чаралар үткәрүдә актив инициаторларның берсе булып тора. Яшь буынга патриотик тәрбия бирү хәрби хәрәкәтләр ветераннары эшчәнлегенең төп төренә әверелде.