Спас муниципаль районында азык әзерләү техникасының, азык саклаучыларның 2020 елгы терлек азыгы әзерләүгә әзерлеге һәм районның авыл хуҗалыгы оешмалары арасында стационар эретмә узелларының әзерлеге буенча конкурс узды

2020 елның 22 мае, җомга

Чараны уздыруда Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының механизация һәм терлекчелек секторы белгечләре Владислав Евстигнеев, Радис Хәйбуллин, Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Дмитрий Савинов, Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре, Спас районы буенча кунакчыллык күзәтчелеге инспекторы, хуҗалыклар җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты.

Конкурс йомгаклары буенча беренче урын - КФХ Гиниятуллин Л.И.,

икенче урында - КФХ Синицин А.А.,

өченче урын - «Авангард» АҖ.