Спас муниципаль районына "Ярдәм янәшә" акциясе кысаларында азык-төлек җыелмаларының икенче партиясе килде

2020 елның 22 мае, җомга

Безнең районда Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов карары буенча оештырылган республика акциясе кысаларында чираттагы тапкыр 483 азык-төлек җыелмасы алучыларга китереләчәк.

Спас муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Е.В. Савинов урында эшнең ничек оештырылуын тикшерде.

22-23.05. 2020 елда волонтерлар расланган категорияләрдәге гражданнарга азык-төлек җыелмаларын китерәчәкләр. Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы билгеләгән алты категория затларны кабул итте.

- Яшәү минимумыннан түбәнрәк керем белән 65 яшьтән өлкәнрәк булган ялгыз яшәүче гражданнар;;

- Аз керемле гаиләләрдән сигез яшьтән өлкәнрәк балалар;

- Социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр;

- Опека һәм попечительлек буенча вазыйфалары түләүсез нигездә башкарыла торган гаиләләр өчен;

- әти-әниләренең берсе алимент түләмәгән аз керемле гаилә балалары;

- Кризистан аеруча зыян күргән тармакларда эшләүче үзмәшгуль һәм шәхси эшмәкәрләр гаиләләре.

Бүген районның авыл җирлекләренә 253 җыелма төяп озатылды. Авылларда һәм авылларда азык-төлек җыелмалары тапшырыла башлады инде.

Әлеге акциядә катнашуыгыз өчен барысына да рәхмәт!