Районда АПКның язгы кыр эшләрен уздыруга әзерлеге буенча конкурс узды

2020 елның 2 апреле, пәнҗешәмбе

Техниканың әзерлегенә, орлык материалын әзерләүгә, минераль ашламалар булуга, техника иминлегенә һәм башка мәсьәләләргә аерым игътибар бирелде. Конкурста ИП башлыгы Мухаметов Р. В., ИП «ВЗП Болгар», ИП башлыгы Планин И.А., ИП башлыгы Хәмидуллин Д. М., ИП башлыгы КФХ башлыгы Синицин А.А., ИП башлыгы Семушкин Ю. А., ИП КФХ башлыгы Юрков С. Н., ИП башлыгы Гиниятуллин Л.И. катнашты.

Комиссия составына Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының игенчелек тармагын үстерү бүлеге башлыгы – Садыйков И. А., Татарстан Республикасы Россельхознадзор идарәсе җитәкчесе урынбасары – Иванов Е. Н., Татарстан Республикасы Спас муниципаль районында авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек идарәсе башлыгы – Савинов Д. С., «Россельхозцентр» ФДУның Татарстан Республикасы филиалы Спас район бүлеге башлыгы-Сафин Р. З., Спас районы буенча Дәүләт техник күзәтчелек инспекциясе башлыгы-Батыршин И. Ф.

Конкурс йомгаклары буенча беренче урын Планин И.А. КФХ бирелде.

Икенче урында – Семушкин Ю.А. КФХ, өченче урында-Юрков С. Н. КФХ.