2011 елгы егетләр һәм кызлар арасындаСпас районында “Космонавтика көненә” багышланган "Кызгылт туп" ярышлары узды.

2024 елның 29 марты, җомга

Ярышларда 6 команда катнашты:

3 кызлар командасы МБОУ Антоновка урта мәктәбе, Болгар шәһәренең 2нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе һәм Болгар шәһәренең 1нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе

3 егетләр командасы МБОУ Антоновка урта мәктәбе, Болгар шәһәренең 2нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе һәм Болгар шәһәренең 1нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе

Командалар төркемнәргә бүленгән. Уеннар түгәрәк системасы буенча уздырыла.

Уеннар бер якка, икенче якка үзгә уңыш белән узды. Бу чибәр, эмоциональ, киеренке уен иде! Командалар өчен генә түгел, тамашачылар өчен дә.

Уеннар нәтиҗәләре буенча урыннар бүленгән:

Егетләр командалары:
 Болгар шәһәренең 2нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе- I урын;
 Болгар шәһәренең 1нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе II урын;
 Антоновка урта мәктәбе III урын.

Кызлар командалары:
Болгар шәһәренең 2нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе-I урын
Антоновка урта мәктәбе II урын
Болгар шәһәренең 1нче номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбе-III урын

Җиңүчеләр командаларын Павликов Павел Николаевич һәм Шишкин Андрей Николаевич әзерләде.

Ярышлар матур һәм тамашалы эскизлар, техник алымнар, тактик комбинацияләр белән тәмамланды.

Шулай ук конкурслар да уздырыла:

1. "Гүзәл Трюльник" (өч очколы эләгү) җиңүче булды: Коровушкина Олеся, Шишкин Захар.

2.  "Иң тиз Дриблер" (терәкләрне кәрзингә ыргытып тизлеккә әйләндерү) җиңүче булды: Ходжиева Камила, Рәхмәтуллин Риназ.
                 Ярышларның баш судьясы: Балакирев В.Д.

Судья ярдәмчеләре: Бырин С. П., Тегулев А. М.

Җиңүчеләр һәм призерлар Татарстан Республикасы Спас муниципаль районы башкарма комитетының «Яшьләр эшләре, спорт, туризм бүлеге» тарафыннан ел саен бирелә торган кубоклар, медальләр һәм дипломнар белән бүләкләнделәр.