апрель, 2018 ел

Әҗмәрдә яшәүче тыл хезмәтчәне Разыя Мөстәкыймовага туксан яшь тулды.
Аны район башлыгы Камил Нугаев, район ветераннар оешмасы рәисе Татьяна Бурумова, авыл җирлеге башлыгы Рәис Вәлитов, социаль яклау бүлеге вәкилләре, туганнары кайнар котладылар. Юбилярга Россия Федерациясе Президенты Владимир Путинның һәм район башлыгының котлау открыткаларын, күчтәнәчләр, чәчәк бәйләмнәре һәм бүләкләр тапшырдылар.

Сәламәтләндерү-белем бирү үзәгендә тренер Юрий Кузнецов җитәкчелегендә шөгыльләнүче баскетболчылар командасы 18 яшькәчә яшүсмерләр арасында Кама Аланында  үткән Татарстан беренчелеге ярышларында бронза медальгә лаек булды.

Бүген Спас муниципаль район башлыгы К.Ә. Нугаев – район халкын кабул итте.