февраль, 2018 ел
дүшәмбе

Болгардагы Ислам академиясендә “Россия мөселман халыкларының илаһият мирасы” дип исемләнгән халыкара укулар үткәрелде.
Пленар утырыш башланыр алдыннан илебезнең кайбер төбәкләреннән, шулай ук чит илләрдән килгән кунакларны Болгар Ислам академиясе президенты Камил Исхаков, республика мөселманнарының Диния нәзарәте рәисе Камил хәзрәт Сәмигуллин, район башлыгы Камил Нугаев, Мәскәүдәге Ислам институты ректоры, Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасы әгъзасы Дамир Мөхетдинов, Иорданиянең Хашимит корольлеге Мәгариф министрлыгы вәкиле Люай әль–Хәлил, Россия Федерациясе милләтләр эше буенча Федераль агентлыкның мониторинг, анализ һәм фаразлау идарәсе консультанты Валентина Лаза, Россия Ислам университеты ректоры Артур Сөләйманов һәм башкалар сәламләде.

Бүген Спас муниципаль район башлыгының урынбасары Тюнев С.И. район оешма җитәкчеләре катнашында киләсе атнада узачак чаралар буенча атналык киңәшмә уздырды.

Узган якшәмбе көнне борынгы Болгарда беренче тапкыр кышкы “Кыш Батыр” спорт-тарих фестивале булды.