октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Иске Рәҗәптәге Дамир Хәмидуллин крестьян (фермер) хуҗалыгы механизаторлары бу елга планлаштырылган эшләрне тәмамлау алдында торалар. Бөртеклеләрдән мул уңыш җыеп алынган, басулар кышка сөрелгән килеш керә, чәчелгән көзге культуралар хәйран гына үсеп килә. Инде көнбагышны гына җыеп аласы калган. Аннары, техниканы киләсе елга әзерләргә керешер алдыннан, бераз ял итеп алырга да җай чыгачак...

“Олимп” спорт комплексында узган “Сәламәтлек” республика авыл спартакиадасында безнең футболчылар киеренке көрәштә икенче урынга чыгып, район җыелма командасының уртак зачеттагы очколар санын бермә-бер арттыра алдылар.

Коррупциягә каршы эшне координацияләү буенча район комиссиясенең чираттагы утырышында актуаль мәсьәләләр тикшерелде.

Бүген Спас муниципаль районы башлыгы Нугаев К.А. район оешма җитәкчеләре катнашында киләсе атнада узачак чаралар буенча атналык киңәшмә уздырды.

Болгар шәһәрендә яшәүче тыл хезмәтчәне Екатерина Скрипачёва үзенең туксан яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Аны бәйрәме белән котларга район башлыгы Камил Нугаев, ветераннар оешмасы рәисе Татьяна Бурумова, социаль яклау хезмәткәрләре, элеккеге хезмәттәшләре, туганнары һәм якыннары килде.