Спас районында «Без бергә» халык иҗаты фестиваленең муниципаль этабы узды

2020 елның 26 феврале, чәршәмбе

Этап ике юнәлеш буенча узды: халык иҗаты конкурсы «"Борынгы җыр сүзләре, намаз кебек..., туган ягым, Республикам минем!» темасына. Арсланов Нури һәм «Идел буе сувенирлары» декоратив-гамәли эшләнмәләр күргәзмә-ярминкәсе.Фестиваль ТАССР төзелүнең 100 еллыгына багышлана. Төрле яшьтәге кешеләр кулы белән ясалган жанр, стильләр төрлелеге, халык һөнәрчелеге элементлары белән күргәзмә композицияләрен матур итеп бизәү чараны бәйрәмгә әверелдерде. Фестивальдә катнашучыларны Спас муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Е.В. Савинов сәламләде.

Без бергә» халык иҗаты фестиваль-конкурсында мәктәп укучылары катнашты:

•  "Антоновка урта гомуми белем бирү мәктәбе";
  • "Бурак урта мәктәбе";
  • "1 нче Болгар урта мәктәбе";
  • "2 нче Болгар урта мәктәбе";
  • "Иске Рәҗәп урта мәктәбе";
  • Иж-Борискино авылында "Антоновка урта мәктәбе"МБМУнең филиалы;
  • "Ким урта мәктәбе";
  • "Никольский урта мәктәбе";
  • "Полянка урта гомуми белем бирү мәктәбе";
  • "Болгар санатор-интернат мәктәбе";
  • "Болгар физик мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен интернат-мәктәбе";
  • "Балалар иҗат йорты";
  • "Регата»балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе".
Конкурсларда призёрлар һәм җиңүчеләр билгеләнде. Мәгариф бүлеге җитәкчесе А.Н.Ермилин барлык катнашучыларга матур бәйрәм өчен рәхмәт белдерде, җиңүчеләргә дипломнар һәм кызыксындыру бүләкләре тапшырды.

Шулай ук 2020 елның 19 мартында Болгар шәһәрендә узачак конкурсның зона этабында яхшы әзерләнергә һәм лаеклы чыгыш ясарга теләде.