Болгар шәһәрендә район Мәдәният йорты базасында 18-35 яшьлекләр арасында “Акыллар көрәше” интеллектуаль уены узды

2019 елның 12 ноябре, сишәмбе
Уенда 6 команда катнашты: Спас муниципаль районы мәгариф бүлеге, мәдәният бүлеге, Спас муниципаль районы башкарма комитеты, Спас муниципаль районы Советы, Спас тармак технологияләре техникумы вәкилләре, эшсез яшьләр һәм Өчкүл авыл җирлеге яшьләре.
Уенны оештыручылар булып Спас муниципаль районы башкарма комитетының “Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе” төбәк иҗтимагый оешмасы, яшьләр эшләре, спорт һәм туризм бүлеге, Спас муниципаль районының АМО җирле бүлекчәсе тора.
Уен «2019-2021 елларга Татарстан Республикасы авыл яшьләре» ярдәмче программасын гамәлгә ашыру кысаларында уздырыла.
Сәламләү сүзләре белән Спас муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Евгений Виктор улы Савинов, Спас муниципаль районы башкарма комитетының яшьләр эшләре, спорт һәм туризм бүлеге башлыгы Әхтәм Нурвахит улы Вәлиәхмәтов чыгыш ясады.
Уен җиңүчеләре һәм призерлары истәлекле бүләкләр белән тапшырылды.